25.05.2022

POLICJA OSTRZEGA – NIE WPUSZCZAJ OBCYCH DO DOMU! NIE DAWAJ OBCYM PIENIĘDZY!

Bolesławieccy policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób obcych, które pukają do drzwi naszego mieszkania i z jakiegoś powodu próbują wejść do środka. Służby co jakiś czas odnotowują kolejne przypadki oszustw na wnuczka, policjanta czy pracownika jakieś instytucji.

Policjancji z Bolesławca przestrzegają przed oszustami, którzy próbują ukraść pieniądze. Sytuacje, w których możemy stać się ofiarą przestępców mogą być różne. Jak pokazują zgłoszenia oszuści dzwonią do nas lub wchodzą do naszych mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż w atrakcyjnych cenach różnych przedmiotów, podając się za osoby urzędowe np. listonosza, policjanta, pracownika ZUS-u, opieki społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji.

Sprawcy próbują różnych metod i pretekstów. Lokatorzy słyszą o awariach sieci wodociągowej i konieczności sprawdzenia szczelności rur, o nadpłatach jakie dokonał właściciel mieszkania i możliwości natychmiastowego odzyskania pieniędzy. Oszuści przedstawiają się jako pracownicy różnych instytucji i firm.  

  • NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO MIESZKAŃ!
  • NIE DAWAJCIE OBCYM PIENIĘDZY!
  • NIE KAŻDY KTO DZWONI LUB PUKA DO NASZYCH DRZWI MA UCZCIWE ZAMIARY!

    Kliknij TUTAJ i obejrzyj na kanale YouTube Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu apel bolesławieckich policjantów, aby nie dać się oszukać.

    asp.szt.A.Kublik-Rościszewska

    Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Pogoda

Interaktywna Mapa

Syngeos

     Pomiar smogu i zanieczyszczeń...

    System Informacji Przestrzennej

    Elektroniczny odpis

Pływalnia

Gmina Osiecznica Logo

Drogi Użytkowniku, w ramach naszej strony stosujemy pliki cookies. Ich celem jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, w tym również dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies.